UA-133716115-1
Ako si poistiť svoj domov
18. 03. 2019

Ako si poistiť svoj domov

Zadovážili ste si vlastné bývanie a hovoríte si, že ste už doňho vložili toľko peňazí, že už nehodláte obetovať ani korunu? Omyl, práve pár eur vás môže ochrániť pred vydaním ďalšieho množstva stoviek, ba až tisícov.

 

História a súčasnosť

 

Poistenie nehnuteľnosti je veľmi starou záležitosťou. Vzniklo už v stredoveku ako reakcia na častý výskyt požiarov, ktoré často sužovali obyvateľov a vedeli zničiť i celé mestá. Predstavovali tak obrovskú hrozbu. Postupom času pribúdalo riziko, proti ktorému si ľudia mohli nechať svoje domovy poistiť.

 

V dnešnej dobe poisťovne ponúkajú ochranu skoro pred čímkoľvek, čo si dokážete predstaviť. Požiar, výbuch, úder blesku, pád lietadla, víchrica, krupobitie, zemetrasenie, pád stromu, povodeň, záplava, únik vody z vodovodného zariadenia, váha snehu, krádež, vandalizmus, náraz vozidla a iné.

 

Nehnuteľnosť alebo domácnosť?

 

Ktorú z týchto dvoch možností si vybrať? Zbytočne nerozmýšľajte a hneď zvoľte kombináciu oboch.

 

Poistenie nehnuteľnosti sa týka príslušenstva pevne spojeného s budovou, t.j. obvodové múry, okná, dvere, podlahy alebo radiátory. Poistenie domácnosti v sebe zahŕňa všetko zariadenie domu alebo bytu. Teda jednoducho povedané, to čo sa nachádza voľne v priestore, ako je nábytok, koberce, elektronika, osobné veci. V prípade, že uzavriete len poistenie nehnuteľnosti a v danom objekte vypukne požiar, poisťovňa vám uhradí len škody spôsobené na budove. Zo svojich finančných prostriedkov tak budete musieť nanovo zakúpiť celé zariadenie domácnosti. To preto, že ste nemali uzatvorenú poistnú zmluvu na domácnosť.

 

Uzavrieť poistku môžete nie len na stávajúcu nehnuteľnosť, ale tiež na novo budovanú. Ak teda staviate, nemusíte čakať, až bude dom dokončený. Okrem rodinných domov, či bytov, si ďalej môžete nechať poistiť bytový dom, chalupu alebo chatu. Garáž, záhradný domček, bazén, oplotenie a pod. budú poistené ako stavby vedľajšie.

 

Cena poistky

 

Tiež je dôležité si dopredu premyslieť, na akú sumu si necháte svoj domov poistiť. Ak kupujete nehnuteľnosť prostredníctvom hypotekárneho úveru, banka poskytujúca úver bude nástojiť, aby výška poistky minimálne pokrývala výšku poskytnutého úveru. Je to logické, nakoľko domom či bytom banke ručíte. Dobrým odrazovým mostíkom pri určený správnej výšky poistky je znalecký posudok. Tu sa nemáte potom ako pomýliť.

 

V prípade, že kúpite starší rodinný dom v pôvodnom stave a po čase na ňom urobíte rozsiahlejšiu rekonštrukciu – výmena okien, strechy a pod. Nezabudnite tieto zmeny zapracovať i do vašej poistky, nakoľko takáto nehnuteľnosť výraznejšie stúpne na hodnote a pôvodná výška poistnej zmluvy už nemusí byť postačujúca. Nemusíte mať obavy z toho, že by ste poistku nezvládali platiť. Rovnako ako pri iných produktoch, aj tu si môžete nastaviť frekvenciu platieb aká vám najlepšie vyhovuje – ročne, polročne, štvrťročne.    

 

I tu je namieste vyhľadať skutočného odborníka, v tomto prípade finančného makléra - „poisťováka“. Taký vám vysvetlí nie len klady poistnej zmluvy, ale upozorní vás i na prípadné nedostatky. Aby ste v prípade vzniku poistnej udalosti neboli zo strany poisťovne nemilo prekvapený.

Bc. Eva Gromová Ostrožovičová
Autor: Bc. Eva Gromová Ostrožovičová

EVA GROMOVÁ OSTROŽOVIČOVÁ

Som realitnou maklérkou spoločnosti Directreal Office a špecializujem sa na predaj, kúpu a prenájom nehnuteľností v Rači. Rača je moja srdcová záležitosť. Som tu doma. Rada tu nájdem krásny domov aj pre vás.

Som prvá maklérka, ktorá ROZVONIAVA svoje nehnuteľnosti. Veľmi rada rozvoniam aj tú vašu :)

Aromaterapia je mojou vášňou

DSC_6154                                              

Vedeli ste, že príroda je najlepší spôsob ako vyriešiť nečakané prekážky aj v domácnosti? Čistý vzduch, posteľ a okolie, deti a hračky alebo upratovanie a pranie! Pomohla som svojej rodine a rada POMÔŽEM aj vám.

Skoro 10 rokov žijem v Krasňanoch. Milujem to tu. Keď výjdem von, z hlboka sa nadýchnem a cítim ten nádherný čerstvý vzduch a počujem žblnkot potôčika, ktorý je hneď pod našimi oknami.

Toto je vhodná lokalita aj pre moje deti. Je tu veľa zelene a detských ihrísk. Ruch veľkomesta nám tu skutočne vôbec nechýba.

JA & REALITY

Vďaka nim SMIEM pomáhať a aj vám plniť vaše SNY. Máte sen o vlastnom bývaní, či firemnom sídle? Povedzte mi o ňom. Každým splneným snom robíme spoločne zo sveta krajšie miesto :) 

REALITY sú DYNAMICKÉ a RôZNORODÉ. Presne toto sa mi na nich páči. Žiadny stereotyp. Každá nehnuteľnosť je nová VÝZVA

Mám niekoľkoročné skúsenosti zo stavebníctva. Je to plus aj pre vás ako môjho klienta. Jednoducho sa VYZNÁM!

Prezradím vám tajomstvo: "10 rokov som strávila aj v bankovníctve, kde som mala zodpovednosť za vývoj a nastavenie úverových produktov."

Vybrať si reality bola pre mňa logická aj emočná voľba.

"Ľudia by mali robiť to, čo milujú,

alebo aspoň milovať to, čo robia."

JEDNA RUKA s DIRECTREAL

Pre mňa spĺňa 3 dôležité veci:

  • ROZVOJ - rozširovanie vzdelávania v obasti nehnuteľností, obchodu a marketingu svojich maklérov. 
  • KOMUNIKÁCIA - byť PRIAMY a REÁLNY. Sľúbiť klientovi len to, čo vieme splniť s dôrazom na jeho požiadavky. To je FILOZOFIA spoločnosti, ako aj MOJA.
  • SPOLUPRÁCA - reality sú o tímovej práci a podpore. Som vďačná, že sa vždy môžem obrátiť na našich odborníkov ako z oblasti práva, marketingu tak aj hypotekárneho sprostredkovania. Rovnako aj na svojich kolegov, ktorí sú špecialistami vo svojich oblastiach. Vďaka tomu som schopná vyriešiť aj to, čo by sa mohlo zdať na začiatku neriešiteľné.

                              POĎTE SO MNOU                              

INDIVIDUÁLNY PRÍSTUP

Veríte, že každá nehnuteľnosť má svoj príbeh. Je v nej ukrytý jedinečný príbeh, rodiny alebo človeka, ktorý tu býval. A aj toho kto tam bude bývať. Pomyselne vás vezmem za ruku a prevediem celým procesom kúpy alebo predaja. Na mňa sa môžete SPOĽAHNÚŤ! O mňa sa smiete OPRIEŤ

Vaše peniaze a záujmy sú u mňa v BEZPEČÍ!

VZDELÁVANIE

Realitný trh je ako živý organizmus. Stále v pohybe. Ekonomická situácia, zákony, trendy, správanie predávajúcich a kupujúcich, … všetko sa mení a vyvíja.

Chcem byť stále informovaná o tom čo sa deje a čo je nové. Chcem vám vedieť poskytnúť prvotriedny servis profesionálneho makléra. Práve preto pokračujem vo svojom vzdelávaní prostredníctvom školení, workshopov a konferencií.

MODERNÉ NÁSTROJE

Už dávno to nie je len len o nafotení a spísaní čo sa v nehnuteľností nachádza. Ľudia chcú stále viac a niečo krajšie, lákavejšie, trendovejšie.

Moderná doba prináša nové možnosti. Používam 3D pôdorys, 3D scan nehnuteľnosti, videoprehliadky, webové stránky nehnuteľnosti, …

Všetko prepojené tak akoby som prezentovala živú bytosť. Bude predsa vašou súčasťou. Chcete ju čo najlepšie spoznať skôr ako ju do rodiny príjmete!

"Čím lepšia prezentácia nehnuteľnosti, tým viac záujemcov,

tým vyššia šanca na predaj." 

ODVAHA BYŤ INÁ

Keď dvaja robia to isté, nikdy to nie je to isté.

"Robiť veci inak." - je ústredným mottom môjho poslania.

Vkladám do svojej práce vlastnú energiu a vlastné nápady. Každý prípad je pre mňa VÝZVOU s jasne definovaným cieľom.

 

Chcete nájsť svojho osobného MAKLÉRA?!

Som vám k DISPOZÍCII.

Dohodnime si stretnutie

TERAZ!

 

Stiahnite si zadarmo

7 chýb pri predaji nehnuteľnosti

spracovaním osobných údajov